polski Polska  dolnośląskie  oleśnicki   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal / Kultura Czwartek - 26 stycznia 2006 Lutosława, Normy, Pauliny     "Doświadczony żeglarz nie walczy z prądami ani wiatrem, ale pozwala im unosić się w obranym przez siebie kierunku" - Bolesław Prus  
 Menu
 - Urząd Miasta i Gminy
 - Miasto i gmina  
 - Oświata
 - Kultura      
 - Sport i rekreacja
 - Ochrona zdrowia
 - Firmy i instytucje
 - Oferta inwestycyjna
 - Jednostki gminne
 - Gazeta Sycowska
 - Ważne telefony
 - Stowarzyszenia
 - Parafie i kościoły
 - Użyteczne linki
 - Galeria zdjęć
 - E-mapy
 - Przetargi
 - Praca
 - Informacja PKS i PKP
 - Redakcja
 - English version
 - Wyślij kartkę
 - Unia Europejska
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
BIP
  Życie kulturalne

Centrum Kultury w Sycowie
ul. Kościelna 16
tel. 785 5153, 5164

Działalność kulturalna w mieście prowadzona jest w ramach Centrum Kultury, które jest jednostką organizacyjną Gminy. W jej strukturze działają ponadto: Biblioteka Publiczna z filiami i Muzeum Regionalne. Podstawowym celem statutowym Centrum Kultury jest rozwój i pielęgnacja amatorskiego ruchu artystycznego dzieci, młodzieży i dorosłych, koncentrując się głównie na prowadzeniu sekcji plastycznych, wokalno-muzycznych, teatralnych, jak również w zakresie popularyzacji poezji i filmu. Swą działalność opiera na współpracy ze szkołami podstawowymi i gimnazjum poprzez organizację imprez kulturalno-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. Podejmuje lokalne inicjatywy na rzecz środowiska oraz upowszechniające wiedzę, na co dzień współpracuje z organizacjami, stowarzyszeniami, instytucjami, rozbudza zainteresowania kulturalne. Prowadzi działalność edukacyjną, tworząc warunki do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego. Centrum posiada salę widowiskowo- kinową na 270 miejsc. Organizuje imprezy własne, jest inicjatorem corocznych "Dni Sycowa", Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretów Wiejskich, Festiwalu Piosenki Religijnej i Refleksyjnej, Festiwalu Piosenki Turystycznej "BAR" oraz imprez rekreacyjno - kulturalnych (Konwój Radia "Centrum"). Na uwagę zasługują działające kabarety: "Kociuba", "Zawadiacy" oraz Zespół folklorystyczny "Sycowiacy", którego repertuar stanowią obrzędy staropolskie. Oprawę muzyczną dla wielu imprez okolicznościowych, cyklicznych, festynów oraz uroczystości państwowych i kościelnych stanowi Chór młodzieżowy oraz Orkiestra rozrywkowa. Orkiestra wykonuje różnorodny repertuar od marszów wojskowych, poprzez muzykę lekką, rozrywkową aż do aranżacji utworów muzyki poważnej.
Kształtowaniem wrażliwości artystycznej poprzez edukację muzyczną młodego pokolenia zajmują się pedagodzy Szkoły Muzycznej I stopnia, która istnieje w naszym mieście od 1982 roku.


©Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: UMiG Syców