polski Polska  dolnośląskie  oleśnicki   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Czwartek - 26 stycznia 2006 Lutosława, Normy, Pauliny     "Doświadczony żeglarz nie walczy z prądami ani wiatrem, ale pozwala im unosić się w obranym przez siebie kierunku" - Bolesław Prus  
 Menu
 - Urząd Miasta i Gminy
 - Miasto i gmina  
 - Oświata
 - Kultura      
 - Sport i rekreacja
 - Ochrona zdrowia
 - Firmy i instytucje
 - Oferta inwestycyjna
 - Jednostki gminne
 - Gazeta Sycowska
 - Ważne telefony
 - Stowarzyszenia
 - Parafie i kościoły
 - Użyteczne linki
 - Galeria zdjęć
 - E-mapy
 - Przetargi
 - Praca
 - Informacja PKS i PKP
 - Redakcja
 - English version
 - Wyślij kartkę
 - Unia Europejska
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
BIP
2006-01-19 Fundacja Dobra Widawa

10 stycznia 2006 r. w sali rycerskiej zamku w Oleśnicy siedem gmin Partnerstwa „Dolina Dobrej Widawy” (Czernica, Długołęka, Dobroszyce, Dziadowa Kłoda, Oleśnica, Syców oraz gmina Wilków z województwa opolskiego) podpisało akt założycielski fundacji "Dolina Dobrej Widawy”. Po podpisaniu dokumentu fundatorzy rozpoczęli tworzenie formalnych zrębów struktury i określenie ram prawnych nowej organizacji. Została wybrana rada oraz prezes fundacji, którym został Mieczysław Skuza z Sycowa. Fundacja po rejestracji i opracowaniu niezbędnej w realizacji II etapu programu Leader + strategii zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich wystąpi o przyznanie środków na jej realizację.

Jak już pisaliśmy na stronie, celem Partnerstwa „Dolina Dobrej Widawy” (w ramach Programu Leader+ od 15 lat z powodzeniem działającego w UE, pozytywnie ocenianego przez Komisję Europejską i beneficjentów ) jest połączenie działań samorządów, organizacji pozarządowych, społecznych, lokalnych przedsiębiorców i osób indywidualnych na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych, a także ochrony dziedzictwa kulturowego i przyrody w dorzeczu rzek Dobrej i Widawy. Region partnerstwa wyróżnia się bogatymi wartościami przyrodniczymi, krajobrazowymi, a także kulturowymi. W listopadzie ub. r. Grupa Inicjatywna Partnerstwa spotkała się na warsztatach w Sycowie, gdzie wyznaczono podstawowe dla strategii Doliny Dobrej Widawy cele. Są to m.in.: poprawa życia w regionie (stanu środowiska naturalnego, promowanie zdrowego stylu życia, poprawa stanu infrastruktury), rozwój turystyki (agrogospodarstw?), wzrost świadomości ekologicznej, ochrona cennych przyrodniczych zasobów regionu. Do pozyskania są niebagatelne kwoty pieniędzy: w roku 2006 fundacja może otrzymać wsparcie finansowe w wysokości 750 tysięcy złotych - i co ważne - w tym programie członkowie partnerstwa sami mogą decydować o przeznaczeniu funduszy. Na wiosnę planowane jest m.in. zorganizowanie spływu kajakowego na rzece Widawa.
Warto zaznaczyć, że na Dolnym Sląsku działa 16 różnych partnerstw. Nakłady finansowe na rozwój obszarów wiejskich w UE są znaczące (2,5% całości środków przeznaczonych na ten cel w nowych krajach unii na działania w ramach Leadera +), może więc to oznaczać w dłuższej perspektywie czasowej wielomilionowe kwoty, o które warto zawalczyć.

Więcej na stronie:

http://www.dobrawidawa.pl/


mc&dk


 Aktualności
Fundacja Dobra Widawa
XLIII Sesja Rady Miejskiej
III Charytatywny Koncert Noworoczny Syców 2006
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Sycowie - 22 stycznia
Konkursy ofert
Ponad 14 tysięcy złotych dla WOŚP w Sycowie
Pozytywna ocena projektu "Urządzenie i wyposażenie miejsca wypoczynku (obiektu rekreacyjnego) we wsi Stradomia Wierzchnia"
XIV Finał WOŚP - 8 stycznia - dla ratowania życia dzieci
Syców pozyskuje środki z Unii
Ulica Akacjowa - odbiór robót
Szkoła z certyfikatem?
Zimowe utrzymanie dróg
Spotkanie w Malsch
Rurociąg paliwowy
 Wybory
Wyniki wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej.
 Kultura
Muzyka łączy
"Czytelnia internetowa" w Bibliotece Publicznej
Przegląd Niezależnych Filmów Komediowych
 Miasta Partnerskie
Malsch
 BIP
Biuletyn Informacji Publicznej


©Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: UMiG Syców