polski Polska  dolnośląskie  oleśnicki   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Czwartek - 26 stycznia 2006 Lutosława, Normy, Pauliny     "Doświadczony żeglarz nie walczy z prądami ani wiatrem, ale pozwala im unosić się w obranym przez siebie kierunku" - Bolesław Prus  
 Menu
 - Urząd Miasta i Gminy
 - Miasto i gmina  
 - Oświata
 - Kultura      
 - Sport i rekreacja
 - Ochrona zdrowia
 - Firmy i instytucje
 - Oferta inwestycyjna
 - Jednostki gminne
 - Gazeta Sycowska
 - Ważne telefony
 - Stowarzyszenia
 - Parafie i kościoły
 - Użyteczne linki
 - Galeria zdjęć
 - E-mapy
 - Przetargi
 - Praca
 - Informacja PKS i PKP
 - Redakcja
 - English version
 - Wyślij kartkę
 - Unia Europejska
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
BIP
2006-01-12 Muzyka łączy

Sporym urozmaiceniem na kulturalnej mapie Sycowa są zawsze występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia pod batutą pani Edyty Szostak-Kirzyc. Pani dyrektor z dużym zaangażowaniem wprowadza młode pokolenie sycowian w świat muzyki i dźwięków, a wychowankowie swymi talentami ubogacają lokalne uroczystości. Prawdziwą dumą może napawać też fakt, że prawie z każdego konkursu czy festiwalu, w którym biorą udział, wracają z laurami. W ubiegłym roku zdobyli m. in. „Srebrnego Anioła” podczas VI Dolnośląskiego Kolędowania Chórów Szkół Muzycznych oraz „Złote Dzwony” na Dolnośląskim Przeglądzie Chórów Szkół Muzycznych.

W najbliższą niedzielę 15 stycznia 2006 r. o godz. 16.00 w sycowskim centrum kultury dzieci z klas 0-3 zaprezentują swe umiejętności w ramach „Koncertu dla Babci i Dziadka”, z okazji styczniowego, przypadającego w czasie ferii święta kochanych dziadków.

Już 13 stycznia, w piątek o godz. 17.00 swoją inicjację muzyczną, czyli pierwszy publiczny występ da 9. uczniów klas pierwszych cyklu sześcioletniego (akordeon, skrzypce, gitara) i 7. uczniów cyklu czteroletniego (fortepian, klarnet, saksofon, gitara) szkoły muzycznej.

Okres świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku to prawdziwy wysyp różnych spotkań związanych z muzykowaniem, koncertów i uroczystości. W takie spotkania obfitował i ten grudzień. W radosnej, świątecznej atmosferze przebiegał koncert utworów bożonarodzeniowych, który odbył się w szkole muzycznej 21 grudnia. Mogliśmy wysłuchać wykonywanych na różnych instrumentach kolęd, a prawdziwą atrakcją wieczoru było także premierowe przedstawienie utworów, których autorami byli sami uczniowie. Od listopada bowiem trwał składający się z trzech etapów konkurs „Mały kompozytor”, w którym udział wzięli zainteresowani twórczością kompozytorską uczniowie. W każdym z nich mieli za zadanie skomponować piosenkę, czyli melodię i tekst. Dzieła nagrodzonych małych kompozytorów tematycznie były też związane ze świętami. I tak: I miejsce zdobył Jakub Zapolny za utwór „Już nadchodzą święta”, dwa drugie miejsca zajęli: Ilona Zarębska z utworem „To już święta” oraz Grzegorz Wójcik i jego „Boże Narodzenie”. Oprócz nagród rzeczowych ufundowanych przez Samorząd Mieszkańców nr 3 nagrodą specjalną była możliwość wysłuchania swych dzieł w wykonaniu nauczycieli szkoły muzycznej. Koncert zakończyły świąteczne życzenia Pani dyrektor, po których radośnie wszyscy zebrani odśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

15 grudnia ub. roku chór szkoły muzycznej prowadzony przez Edytę Szostak-Kirzyc oraz zespół smyczkowy, którego opiekunem jest nauczycielka w klasie skrzypiec Pani Ewa Narudzka gościł na zamku w Oleśnicy. W firmowanym przez starostę koncercie z cyklu „Łączy nas muzyka” młodzi muzycy z Sycowa wykonali fragmenty Stabat Mater Pergolesiego oraz kanon Per Crocem, a także tradycyjne polskie kolędy oraz międzynarodowe szlagiery.

Muzyka łączy. Muzyka łagodzi obyczaje. Korzystajmy więc z tego dobrodziejstwa i możliwości kontaktów, które uwrażliwiają na piękno, a zarazem stanowią wdzięczną formę promocji miasta.

mc


 Aktualności
Fundacja Dobra Widawa
XLIII Sesja Rady Miejskiej
III Charytatywny Koncert Noworoczny Syców 2006
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Sycowie - 22 stycznia
Konkursy ofert
Ponad 14 tysięcy złotych dla WOŚP w Sycowie
Pozytywna ocena projektu "Urządzenie i wyposażenie miejsca wypoczynku (obiektu rekreacyjnego) we wsi Stradomia Wierzchnia"
XIV Finał WOŚP - 8 stycznia - dla ratowania życia dzieci
Syców pozyskuje środki z Unii
Ulica Akacjowa - odbiór robót
Szkoła z certyfikatem?
Zimowe utrzymanie dróg
Spotkanie w Malsch
Rurociąg paliwowy
 Wybory
Wyniki wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej.
 Kultura
Muzyka łączy
"Czytelnia internetowa" w Bibliotece Publicznej
Przegląd Niezależnych Filmów Komediowych
 Miasta Partnerskie
Malsch
 BIP
Biuletyn Informacji Publicznej


©Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: UMiG Syców