polski Polska  dolnośląskie  oleśnicki   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Czwartek - 26 stycznia 2006 Lutosława, Normy, Pauliny     "Doświadczony żeglarz nie walczy z prądami ani wiatrem, ale pozwala im unosić się w obranym przez siebie kierunku" - Bolesław Prus  
 Menu
 - Urząd Miasta i Gminy
 - Miasto i gmina  
 - Oświata
 - Kultura      
 - Sport i rekreacja
 - Ochrona zdrowia
 - Firmy i instytucje
 - Oferta inwestycyjna
 - Jednostki gminne
 - Gazeta Sycowska
 - Ważne telefony
 - Stowarzyszenia
 - Parafie i kościoły
 - Użyteczne linki
 - Galeria zdjęć
 - E-mapy
 - Przetargi
 - Praca
 - Informacja PKS i PKP
 - Redakcja
 - English version
 - Wyślij kartkę
 - Unia Europejska
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
BIP
2005-11-29 Spotkanie w Malsch

Nowy burmistrz Malsch, miasta partnerskiego w Badenii Wirtembergii, Eimer Himmel zaprosił do Niemiec przedstawicieli Sycowa. 17 listopada br. z trzydniową wizytą do Malsch pojechali: reprezentant władz samorządowych - wiceburmistrz Zbigniew Ilski, Szczepan Babiarz – szef Komitetu Partnerskiego Syców – Malsch oraz pastor Rafał Miller jako osoba poprzez swoją działalność blisko związana ze współpracą polsko - niemiecką.
Celem spotkania była głównie wizja dalszego współdziałania oraz określenie jej ram z pożytkiem dla obydwu miast. Trwające od 1992 roku partnerstwo stanęło bowiem pod znakiem zapytania. Nowy burmistrz poddał w wątpliwość dotychczasowe, tradycyjne formy współpracy ze wszystkimi miastami partnerskimi, w tym francuskim i amerykańskim, przekładając je na konkrety. Przede wszystkim rzeczowo omówiono spotkanie, które ma odbyć się w Dreźnie wiosną 2006 roku. W tym przedsięwzięciu uczestniczyć będą przedstawiciele różnych grup i organizacji społecznych, kluby sportowe, zespoły muzyczne i orkiestry dęte, lokalne media etc. Na spotkaniu ustalono, że ma to być współpraca na wielu płaszczyznach, w tym między innymi organizacja wspólnych form wypoczynku. Jak zawsze będzie się liczył pomysł. Szczególnego znaczenia we wzajemnych relacjach nabierać będzie współpraca młodzieży, bo ważne jest, by młodzi ludzie umieli docenić bogactwo, jakie płynie z różnorodności. To właśnie młode pokolenie, otwarte na świat i ciekawe doświadczeń swoich sąsiadów, przesądzi o przyszłości i sensie takich kontaktów. Nie zmienią się inne formy pomocy. Władze Malsch chcą przekazać naszej gminie wysokiego standardu łóżka, sprzęt i wyposażenie kuchni oraz pokoi z domu spokojnej starości. Nasi przedstawiciele mogli także podpatrzeć sposób kompleksowego zagospodarowania otoczenia zbiornika wodnego, podobnego do zalewu w Stradomi. Sprawdzającą się ekonomicznie formą takiego zarządzania jest u naszych sąsiadów prywatne partnerstwo publiczne, gdzie właścicielem terenu jest gmina, natomiast kapitał zabezpieczają firmy prywatne.
Spotkanie przebiegało w otwartej, życzliwej atmosferze i mamy nadzieję, że zaowocuje także osiągnięciami gospodarczymi oraz nowymi - w duchu tolerancji i wzajemnego zbliżenia –kontaktami.

mc


 Aktualności
Fundacja Dobra Widawa
XLIII Sesja Rady Miejskiej
III Charytatywny Koncert Noworoczny Syców 2006
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Sycowie - 22 stycznia
Konkursy ofert
Ponad 14 tysięcy złotych dla WOŚP w Sycowie
Pozytywna ocena projektu "Urządzenie i wyposażenie miejsca wypoczynku (obiektu rekreacyjnego) we wsi Stradomia Wierzchnia"
XIV Finał WOŚP - 8 stycznia - dla ratowania życia dzieci
Syców pozyskuje środki z Unii
Ulica Akacjowa - odbiór robót
Szkoła z certyfikatem?
Zimowe utrzymanie dróg
Spotkanie w Malsch
Rurociąg paliwowy
 Wybory
Wyniki wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej.
 Kultura
Muzyka łączy
"Czytelnia internetowa" w Bibliotece Publicznej
Przegląd Niezależnych Filmów Komediowych
 Miasta Partnerskie
Malsch
 BIP
Biuletyn Informacji Publicznej


©Wszelkie prawa zastrzeżone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: UMiG Syców